איך בוחרים ציוד לכלבים

euipment-home

אז מה בעצם צריך לדעת לפני שהולכים לחנות ציוד לכלבים? הרבה אנשים מתלוננים שהם קנו הרבה "שטויות שלא עובדות" לכלב, צעצועי לעיסה שהוא לא אוהב, רתמה שנקרעה אחרי יומיים וכ'ו… מאוד חשוב לקנות את הציוד המתאים לכלב וגם לדעת איך להשתמש בו.

קולרים ורצועות

הדבר הראשון שקונים לכלב זה קולר ורצועה, החנויות מציעות מגוון עצום של רצועות בכל הצבעים והגדלים. קודם כל צריך להתאים את הגודל ולראות שהקולר במידה של הכלב ושהרצועה מתאימה לקולר – רצועה כבדה שמתחברת לגור כלבים קטן תפריע לו מאוד וחווית ההליכה ברצועה תהיה לא נעימה.

שימו לב שהמוצרים שאתם קונים הם מאיכות טובה, קולר שנקרע באמצע טיול עם הכלב יכול לגרום לאי נעימות גדולה וכמובן לסכן את הכלב ואתכם. היום רצועות נמתחות מאוד פופולריות והרבה מהמוכרים בחנויות ממליצים עליהן, אני פחות אוהבת את השימוש בהן משתי סיבות: אורך הרצועה משתנה והכלב בעצם לומד תמיד לנסות ולמשוך כי אולי זה עוד ימתח – עלול ללמד את הכלב למשוך. עובי הרצועה דק מאוד וכשהיא מתוחה היא מסתבכת ומסבכת עוברי אורח. אם אתם קונים ציוד לגור כדאי לקנות קולר שאפשר להתאים אותו בקלות לגודל משתנה ובנוסף רצועה קצרה וקלה כדי שתוכלו להרגיל אותו למשקל הרצועה בבית, פשוט חברו את הרצועה לקולר ותנו לו להסתובב ולהתרגל לתחושה של הרצועה.

רתמה או קולר?

יש הרבה סוגים של רתמות אבל לפני שבוחרים מבין הרתמות, למה בעצם רתמה עדיפה על פני קולר?

הקולר יושב על צוואר הכלב, אזור שלמרות שאנחנו נוטים לשכוח זאת הוא רגיש.

כל משיכה שלנו ברצועה מועברת בעצם כענישהתיקון ובמקרים מסויימים כשהמשיכה חזקה יותר מדי אנו עלולים לגרום נזק חמור לכלב ובכל מקרה תקשורת זו נתפסת כ"לא נעימה" לכלב ומפחיתה מהנאת הטיול המשותף.

זה לא אומר שכל כלב עם קולר מקבל עונשים כל הזמן וחייו הם סיוט, ממש לא.

אפשר ללמד את הכלב הליכה נכונה ואז הקולר משמש רק כמתלה לרצועה, בנוסף סף הרגישות של הכלב הוא מאוד אישי ויש כלבים שהמשיכהתיקון מפריעה להם פחות מאחרים.

לבעלי כלבים פחוסים (בוקסר, פאג, פקינז...)המתקשים לנשום מומלץ מאוד ללכת אך ורק עם רתמה כדי לא להעמיס על הכלב.

לבעלי כלבים קטנים וגורים רתמה מאוד מומלצת כי מאוד קל לתת משיכה חזקה מבלי להתכוון (במיוחד לילדים) ובכדי למנוע נזק עדיף להחליף לרתמה.

מבחינת הסוגים השונים המבחר הולך וגדל משנה לשנה, רוב הרתמות מתחברות בחלק העליון של גוף הכלב, יש רתמות שנועדו למנוע משיכות שמתחברות בחלקו הקדמי של הכלב (בחזה מתחת לצוואר) הרתמות האלה מנסיוני מאוד אפקטיביות רק צריך לשים לב עם כלבים קטנים שהרצועה לא מסתבכת להם ברגליים...

חשוב לציין שרתמה נגד משיכות תהיה אפקטיבית הרבה יותר בשילוב עם עבודה על קשר עין ותקשורת נכונה! האביזר עצמו הוא כלי עזר ולא מחולל ניסים.

סרטון הדגמה על התאמה ועבודה נכונה עם רתמת easy walk

http://www.youtube.com/watch?v=1QEM9zl4ngs

סרטון הדגמה על התאמה ועבודה נכונה עם רתמת sensible

https://youtu.be/SJyg17iPke4

רתמות ראש

הרבה אנשים רואים רתמות ראש וחושבים שזה זמם. זה לא.

רתמות ראש יושבות על הראש ומתחברות מתחת לפה הכלב אך אינן מונעות נשיכה!

הן מאוד אפקטיביות בשימוש נכון ועלולות לגרום הרבה נזק בשימוש לא נכון.

התחושה של הרתמה על ראש הכלב אינה טבעית ותהליך ההרגלה חייב להיעשות באופן הדרגתי ורצוי בעזרת איש מקצוע שמכיר את האביזר.

רתמות ראש עוזרות הרבה פעמים במקרים בהם מי שמוציא את הכלב הוא ילד קטן שהכלב פחות שומע לו או במקרים שלכלב מאוד קשה להתרכז.

לא הייתי ממליצה לקנות רתמת ראש לכלב שקצת מושך או לא ממושמע, הסדר הנכון הוא קודם כל לעבוד עם הכלב על תקשורת נכונה, פוקוס וחיזוק הקשר וכמובן להרגיל את הרתמה בעזרת איש מקצוע כדי למנוע הקשר שלילי לרתמה.

קולרי חנק ודוקרנים

אני לא ארחיב בנושא האביזרים האלה כי אני נמנעת משימוש בהם.

קולר חנק – חונק.

קולר דוקרנים – דוקר.

שתי פעולות שאני באופן אישי לא מעוניינת לעשות לאף כלב, אם בכל זאת בחרתם להשתמש באביזרים האלה חשוב מאוד ללמוד מאיש מקצוע איך משתמשים בהם.

משחקים

משחק לכלב יכול להיות כל דבר, בקבוק פלסטיק, אצטרובל, בובה או גרב.

מכיוון שכל דבר נראה לכלב כמו משחק (במיוחד לגורים וכלבים צעירים) רצוי לספק לכלב משחקים שהוא אוהב לפני שהוא "מנכס" לעצמו את הצעצועים של הילדים, הנעליים והגרביים.

חשוב להכיר את הכלב שלך ואיך הוא אוהב לשחק, למשל, לכלב צעיר שאוכל כל מה שהוא מצליח למצוא לא כדאי לקנות בובה שיש עליה פרטים כמו עיניים או כפתורים כי מהר מאוד הוא יפרק אותם ואם אנחנו כבר יודעים שהוא אוכל הכל....

חשוב לזכור כשנמצאים בחנות שלכלבים לא אכפת איך הצעצוע נראה אלא איך הוא מרגיש בפה ואיך אפשר לשחק איתו.

כשקונים בובות המנעו מלקנות בובות אם הרבה פרטים שאפשר לפרק ואזניים שניתן לקרוע בקלות, שימו לב שהתפרים טובים ובדקו עם המוכר מה עמיד ומה לא עמיד.

שימו לב שהמשחק מותאם בגודל לכלב כדי שלא יבלע אותו מוזמנים להסתכל בדוגמא ולהתרשם מכמות הדברים שכלבים בולעים: http://www.probioticsmart.com/blog/16-weirdest-things-dogs-have-eaten/

צעצועי האכלה: רעיון נהדר להעסיק את הכלב, יש אנשים שנותנים את כל כמות המזון של הכלב דרך צעצועי האכלה.

גם כאן הגודל מאוד משמעותי לבטיחות הכלב.

יש כמובן המון צעצועים הנה כמה דוגמאות נחמדות.

בקבוק סגול

וואבלר

קונג

למעלה