איך לגרום לכלב לבוא אליי?

small-dog-750607_1280

אחת מהשאלות הנפוצות ביותר – למה הוא לא בא אליי כשאני קורא לו?

אז למה באמת? איך זה שכל כך הרבה כלבים ממושמעים וטובים שמתנהגים כמו מלאך בכל סיטואציה אחרת מחליטים לרוץ הכי רחוק שאפשר מהבעלים שלהם כשהם שומעים "בוא" או "אליי"?
התשובה פשוטה מאוד. אליי ובוא הן המילים שמסמנות בדרך כלל את סוף הכיף. נגמר הטיול, נגמר זמן המשחק בפארק. הולכים הביתה. זה לא שלא כיף בבית אבל מי לא מעדיף להשתולל בטבע עם חברים? וזה לא שתלכו בלעדינו הביתה נכון? אז אני קצת אשתולל פה כמה שבא לי ובסוף איכשהוא תצטרכו לתפוס אותי…
ואיך פותרים את זה?
1. אם אתם קוראים לכלב לבוא והוא מתעלם ממכם או בורח לצד השני בתור התחלה תפסיקו לעשות את זה…לכו לכלב ותקשרו אותו בלי להשתמש במילה שלא עובדת.
2. תתחילו לעבוד בבית על המילה שבחרתם – שימו לב: אם עד עכשיו השתמשתם במילה מסויימת והיא לא עבדה צריך להחליף מילה! בבית לקרוא לכלב במילה שבחרתם ולתגמל בחטיף טעים – לא במזון שלו. כמה שתעשו יותר חזרות ככה תתקדמו יותר מהר ותוכלו לעבוד לעבודה בחוץ.
3. בטיול-עם רצועה להשתמש במילה שבחרנו כדי להביא את הכלב עד אלינו ולתגמל בחטיף יותר טעים מזה שהתמשנו בו בבית.
4. בחוץ בלי רצועה במקום סגור\מגודר ללא כלבים. קראו לכלב אליכם ותגמלו אותו-עם בשר.
5. בחוץ בלי רצועה במקום סגור\מגודר קראו לכלב אליכם, כל כמה חזרות קשרו אותו לדקה ושחררו אותו אחכ.
השלב האחרון הוא עבודה במקומות שבהם אנחנו באמת משתמשים ב"אליי", במקומות האלה לכלב יש הרגל לא לבוא לאינו ולכן אם אנחנו רוצים שכל העבודה שעשינו עד עכשיו תשאר רצוי לבקר במקומות האלה בזמנים שקטים ולתת לכלב לפרוק אנרגיה לפני שאנחנו מתחילים לעבוד.
חשוב-לתרגל הרבה את הקריאה, לפעמים לקשור את הכלב ולשחרר ולפעמים לשחרר מיד. הכלב צריך לטוס אליכם בשמחה. אם הוא הולך לאט לאט בכיוון הכללי שלכם – תחזרו אחורה לשלבים הראשונים.

למעלה