לקוחות מספרים

משפחת חאימן, רמת ישי
אנו מודים לדקלה על כך שעזרה לנו לקלוט את ג'וי אלינו למשפחה וליוותה אותנו בחודשים הראשונים יחד עם הכלב. קיבלנו את הייצור הקטן ללא שום ניסיון קודם בכלבים וחיפשנו מישהו שיעזור לנו להבין אותו ויחד עם זאת שיעזור לכלב להבין אותנו. בדרך מקצועית ונינוחה היא עזרה לנו ולכלב להבין ולאהוב אחד את השני ואילפה לא רק את ג'וי אלא גם אותנו. בכל שיעור למדנו דברים חיוניים לחיים משותפים עם הכלב. אנו ממליצים עליה בחום! תודה רבה לך דקלה! משפחת חאימן מרמת ישי
גבע ומור, קיבוץ יפעת
כמעט 3 חודשים של עבודה עם דקלה בהם למדנו להתחבר בצורה מופלאה לליזי (הכלבה שלנו).
תקופת האילוף הייתה חווייתית ומהנה.
כל שבוע שעבר ראינו את ההתקדמות שליזי עושה.
בעזרת המטלות השבועיות אשר תמיד התאימו לשלב שליזי נמצאת בו ותרמו לשלב שאחריו.
בנוסף, התמיכה 24/7 של דיקלה והידע בכל נושא שקשור לכלבים היו מעוררים הערכה, ומעוררים רצון ללמוד ולשמוע עוד ועוד.
דיקלה, תודה על תקופה נהדרת שלמדנו המון, ובעיקר למדנו את ליזי ומה טוב בשבילה.
מקווים לשמור על קשר, גבע, מור וליזי
אליזבת ואהוד, יקנעם
הבאנו גורת ג׳ק ראסל חירשת. כל גור הוא אנרגטי אבל למי שלא מכיר ג׳ק ראסל זה כלב עם אנרגיות בלתי נגמרות. הייתי בהריון מתקדם עם תינוקת ראשונה והבנו בדיעבד שיכול להיות שלקחנו על עצמנו קצת יותר מדי.
החלטנו להביא עזרה חיצונית ופה דיקלה המאלפת נכנסת לתמונה.
דיקלה עבדה איתנו ועם ג׳ון הכלבה בסבלנות והתמדה במיוחד לאור העובדה שהכלבה לא שומעת.
ג׳ון כבר איתנו יותר משנה ולא יכולנו לקבל החלטה יותר טובה מלהכניס אותה לחיינו במיוחד בזכות העבודה שעשינו איתה. כלבה שמחה, נאמנה וקשורה אלינו ואל התינוקת שכבר נולדה מאז.

אנחנו ממליצים בחום רב על דיקלה.
אליזבט, אהוד, דניאל וג׳ון :-)
אהוד ומיה, אחוזת ברק
אחרי שנה שבה מספר בעלי החיים בבית קפץ מחתולה אחת לשני כלבים ושתי חתולות, ולקראת בואו של האח הקטן והאנושי של החבורה, החלטנו להזמין את דקלה לסייע לנו. חיפשנו מאלפת בגישה חיובית, וקיבלנו המלצה דרך רכזת עמותת תנו לחיות לחיות על דקלה, גם פגשנו אותה באחד מימי האימוץ, וההחלטה הייתה פשוטה.
היו לנו כל מיני בעיות ושאלות בהתחלה, צרכים בבית לפעמים, טיולים משותפים קשים, ואפילו התנהגות שחשבו אותה כתוקפנית. קשת רחבה של בעיות.
דקלה גלתה מקצועיות מדהימה, היו לה תשובות לכל שאלותינו! הצלחנו לפענח התנהגויות, לעבוד על פתרונות, והכל בצורה נעימה, יצירתית והכי חשוב- מועילה!
תוך זמן קצר של עבודה כבר הרגשנו שיפור, וכמובן שעם התהליך התייעלנו וקיבלנו החלטות נוספות. עם הזמן עלו שאלות נוספות, שתמיד נמצאה להן תשובה! בקיצור, תענוג אמיתי.
למרות שבעבר עבדנו עם אחד הכלבים בתהליך אילוף, הגישה החיובית התאימה לנו (ולו!!) הרבה יותר, ונשארנו עם מגוון כלים ותרגילים כדי להמשיך ולעבוד ביחד:)
ובנימה אישית, תודה רבה לך דקלה! על תשומת הלב האישית, הזמינות, הגמישות והרגישות. הצלחת בצורה מופלאה להתאים את העבודה לצרכים המדוייקים שלנו, דוביק וגודי מודים לך מאוד, ואנחנו הרבה יותר!
במשך התקופה הזו דוביק התחיל לפרוח, תהליך שאנחנו בטוחים שעוד ימשיך, ועוד יותר נעים שהתחושה הטובה של הכלבים הופכת את החיים המשותפים איתם לנעימים עוד יותר!

אוהבים, כל המשפוחה: מצמץ (שעד היום אסירת תודה על השקט שארגנת לה בקומה העליונה), טולה, גודי, דוביק, אהוד, מיה ואורי הקטן
משפחת גולדמן, שכניה
יצרנו קשר עם דקלה בהמלצת הוטרינרית שלנו לאחר שבמשך קרוב לשנה לא הצלחנו לחנך את הארי לביצוע צרכים מחוץ לבית והיינו מאוד מתוסכלים.
דקלה הגיעה ועזרה לנו לראות את העולם מבעד לעיניו של הארי , היה מדהים לראות איך דקלה מבינה וקוראת אותו. חששנו שתהליך האילוף יהיה קשה מכיוון שלהארי מערכת עיכול רגישה ולא ניתן היה לתת לו צ'ופרים.
אך התוצאות הגיעו במהרה , המוטיבציה של הארי לתהליך האילוף היתה מאוד גבוהה הודות לנעימות, הרוגע, הסבלנות והאמפטיה הרבה של דקלה.
הצלחנו לתקן התנהגויות לא רצויות.
דקלה תומכת תמיד זמינה לכל שאלה , למדנו ממנה המון.
ממליצים בחום !
משפחת גורביץ', יקנעם
התחלנו את תהליך האילוף עם דקלה כשהגורה שלנו הייתה בת 5 חודשים. אני הייתי בלי ידע קודם באילוף וגידול כלבים, ובעלי עם נסיון רב עם כלבים אבל הכיר בעיקר שיטות אילוף "סובייטיות". התהליך התחיל משיחת היכרות מעמיקה, ובה דיקלה הכירה את הכלבה ואת המשפחה ודנו בנקודות שהכי חשובות לנו בתהליך. התחלנו באילוף, וכבר במפגש הראשון ראינו כיצד דקלה מסתגלת לאופי הכלבה וכיצד מאלתרת כאשר תרגיל מסוים לא עובד כצפוי. לאורך כל השיעורים, האילוף נעשה ברוח טובה, כשהמטרה העיקרית הייתה לגרום לכלבה להבין כיצד עליה להתנהג בסיטואציות שונות ולא לשבור את רוחה. דקלה התייחסה בחומרה לדברים כמו קפיצה על אנשים, תיקון כלפי הילד הקטן במשפחה, ונעשתה עבודה יסודית על כל אלה, אבל שוב, בלי "לדכא" את הכלבה. דקלה ידעה לזהות מה ממריץ את הכלבה: חיבוקים יותר מאשר חטיפים, מעט חזרות, משחקים שונים, ואכן צדקה. שיעורי האילוף היו מגוונים: חלקם בבית, חלקם בחוץ (בגינה או ביער), אימוני חשיפה בקניון, אימונים בטיול ברחוב, אפילו עבודה עם רוכבי אופניים. הילדים השתתפו בחלק מהשיעורים ועבורם היו תרגילים מיוחדים. דקלה גם עבדה איתנו על תרגילי הכנה לקראת הולדת תינוקת נוספת במשפחה בקרוב. בסיום התהליך אנו יכולים להעיד שהגענו להישגים מאוד טובים עם הכלבה. הכלבה שלנו ממושמעת, נשמעת ויודעת להתנהל בחוץ ובסביבה של הרבה אנשים, ויכולה להיצטרף אלינו לכל פעילות משפחתית. בהינתן כלבת ריג'בק עם הרבה רצונות משלה, התוצאה מצויינת. אז הרבה תודות לדקלה שידעה להכיר אותנו ואת הכלבה שלנו, וידעה להדריך אותנו בכל הדברים הנכונים בצורה נעימה ובמקצועית גדולה. אנו ממליצים בחום על דקלה וגם לא נפרדים ממנה, בטוח נתייעץ בה עוד בעתיד. משפ' גורביץ' אלכס, נלה, גל, נעם וכמובן לילו, שמתרגשת כל פעם בטירוף כשדקלה מגיעה
משפחת ברגמן, יקנעם
אנחנו משפחת ברגמן מיוקנעם ממליצים בחום על דקלה איילון מאלפת ומטפלת התנהגותית לכלבים שבסבלנות ומקצועיות רבה הנחתה אותנו באילוף של הכלבה לייקה שלנו. לייקה גורת רועה גרמני בת כחצי שנה למדה בהנחית דקלה את כל הפקודות הבסיסיות: שב,ארצה,השאר אלי והליכה נכונה בזמן טיול.לאחר חמישה מפגשים ועבודת צוות משפחתית לייקה שלנו יודעת היום מה מצפים ממנה ואנחנו נהנים מכלבה מחונכת. תודה רבה לך דיקלה.
אור ושירי, קריית טבעון
דיקלה היקרה, רצינו לומר המון תודה על הליווי והחינוך של הכלבון החמוד צרלי שאימצנו מתנו לחיות לחיות לפני כ7 חודשים - כחודש אחרי האימוץ חווינו פוגרום.. פוגרום נעליים, פוגרום ספות, פוגרום נייר טואלט ועיתונים.. ולקינוח בריחה ליער שכללה לחץ הסטרי ופחד שהכלבון שלנו לא יחזור. אז פנינו אליך ויצרת אצל כולנו אמון הדדי.. תודה על הסבלנות, תודה על הלימוד, תודה על החונכות, תודה על הטיפים ותודה שלא נזפת בנו שלא סיימנו את התרגול כפי שביקשת.. אילפנו כלכלב שובב לכלב שמבין אותנו ואנחנו אותו.. אז המון בהצלחה בהמשך.. את תותחית 💪🐶😀 בהמון הערכה, הלביאים - שירי, אור וצ'רלי
משפחת שרעבי, אלון הגליל
רצינו להגיד תודה! אימצנו את סאלי בתנו לחיות חיות בכפר רות. סלוקית מעורבת, עם עבר לא ידוע (בטוח שלא טוב), יפיפיה, פחדנית, חששנית ולא מאמינה שדוקא אותה, המשפחה הזו, רוצה לקחת. כבר לאחר ההגעה הבית הבנו שאינה מחונכת לצרכים, פוחדת מטיולים, מאנשים, רעש ובכלל מכל מה שיכול לזוז ולהרעיש. שבוע לאחר מכן הבנו גם שלהשאר לבד זה לא ממש לעניין ולא מומלץ ...חזרנו לפוגרום. התקשרנו לדקלה. בשיחת טלפון ארוכה דקלה שמעה, הקשיבה נתנה עצות ובעיקר הרגיעה. כל המשפחה התחילה בתהליך של אילוף בסיסי וסאלי שמחה לשתף פעולה. בכל שבוע הקשבנו, רשמנו, תרגלנו, אהבנו, ליטפנו, חתכנו נקנינקיות ובעיקר שאבנו כוחות מהשקט, הרוגע, הנכונות, הנסיון והמקצועיות של דקלה לעזור לנו להבין את סאלי. סאלי המדהימה חגגה חצי שנה של אימוץ, מחכה למילה בתיאבון לפני קערה מלאה, נוקשת על דלת הכניסה להגיד אני צריכה לצאת, מתיישבת ליד הדלת ומחכה לרצועה ולטיול, ישנה בלילה במקום שלה, משחקת, מרחרחת, מלקקת ובעיקר מחייכת ומקשקשת בזנב ואומרת לכולנו תודה בכל יום. ההרגשה שתמיד ניתן לפנות ולהיות בטוחים שנקבל עצה, הכוונה, חיוך ועידוד מעניקה המון ביטחון וזה בדיוק מה שדקלה העניקה לנו. בהערכה ובאהבה, סאלי, גלעד, נעה, יואב, ענת ודניאלה
משה צימרמן, תמרת
רציתי להודות לך על הטיפול והאילוף המסור שהענקת לכלבי ג'וק. הכלב, גור בן 3 חודשים, שככל הנראה עבור התעללות, נמצא על ידינו קשור לעץ בבית זרזיר. כאשר הבאנו אותו, לא ניתן היה לשים עליו קולר, ואי אפשר היה ללכת איתו עם רצועה. בסבלנות רבה הצלחת לאט לאט להוציא ממנו את הפחדים, ולאחר אילוף הצלחת להביא לכך שהוא מטייל איתנו היום ככל הכלבים. בגלל פחדיו מילדותו, לא ניתן היה בשום אופן להכניסו לרכב, כל שלא יכולנו לקחתו לווטרינר לסירוס. הכלב, שגדל והגיע למשקל של 40 ק"ג, למד בהדרכתך ובשיטת האילוף המיוחדת שלך, להיכנס לרכב והיום הוא מצטרף אלינו לנסיעות שונות. במהלך האילוף עזרת לי בעצות בכל הקשור להתנהגות עם הכלב, הרגלי תזונה, אביזרים מומלצים לשימוש, כמו הקולר המעולה איתו הוא הולך כל הזמן ועוד ועוד. לא אחת הטרדתי אותך בטלפון בשאלות שונות שתמיד זכו למענה מידי. היה כיף לעבוד איתך, המפגשים היו נעימים והפכו עם הזמן לחבריים ולא פלא שנשארנו ידידם גם לאחר שסיימת את העבודה עם הכלב. אני כמובן ארשה לעצמי להמשיך ולהשתמש בידיעותיך ובמידת הצורך אפנה אליך בשאלות שונות הקשורות לכלבינו. שאי ברכה והמשיכי כך. המון תודה. צימרמן משה
רותי ויקי באום, קרית טבעון
בעקבות המלצות טובות מאד שקיבלנו, פנינו לדקלה איילון על מנת לאלף את כלבתנו. לכלבת הבית שלנו, בת שלש- הייתה התנהגות בעייתית ביותר, רכושנית ובלתי צפויה. דקלה יצרה קשר מיידי טוב עם הכלבה החשדנית שלנו וכעבור זמן קצר זו-קיבלה את פניה בשמחה בכל מפגש ומפגש. האילוף בהנחייתה נעשה במקצועיות, בסבלנות ובדייקנות. הגישה הרכה בד בבד עם תרגילים שהיה עלינו לבצע בין פגישה לפגישה, הוכחו כיעילים ביותר. גם כשהתקשינו לדייק בביצוע התרגילים (שיעורי הבית), עודדה אותנו וחיפשה פתרונות יצירתיים שנשאו פרי. הכלבה רכשה הרגלי התנהגות טובים ואינה מגיבה בבהלה כבעבר. דקלה מסורה מאד, אמינה, מתחשבת והנחיותיה ברורות ומוקפדות. אנחנו נהנינו מאד מחברתה ומהנחייתה ולמדנו ממנה רבות. שוב תודה מכל הלב
משפחת גיטליץ, רמת ישי
התקשרתי לדקלה כאשר בפורום משפחתי הוחלט שחייבים לקחת מאלפת לכלבה שלנו, לילי, גולדנית מדהימה שהייתה אז בת שבעה חודשים. בטיולים היה הכי קשה, היא משכה בחוזקה ואכלה כל מה שראתה על הרצפה. היה לנו חשוב שהאילוף יתבצע בגישה חיובית ושיתאים לסגנון המשפחתי שלנו.
לאחר מספר מפגשים עם דקלה התחלנו לראות התקדמות ושיפור בהתנהגותה של לילי גם בבית וגם בחוץ. היום לאחר שסיימנו את האילוף, הטיולים עם לילי הם ארוכים ומהנים לכולנו.
יתרה מזאת נהנו גם ממפגשים עם דקלה שהפגינה המון ידע וניסיון יחד עם אכפתיות ורגישות כלפי הכלבה.

המון תודות
משפחת גיטליץ
אורי ושירה, חיפה
במרץ 2016 אספנו שירה ואני גור כלבים מבית אומנה - גור קטן שנמצא בארגז קרטון בתחנת דלק בשדה בוקר יחד עם כמה מאחיו. הגור הקטן זכה לשם "בונג'" – על שם ג'ון בון ג'ובי (בגלל שהם דומים...). בהגיעו אלינו – הוא היה גור מפוחד על גבל החרדתי (או אולי בעצם מעבר לגבול...), אשר בקושי היה ניתן להוציא לרחוב: לרוב נאלצנו למשוך אותו אחרינו, כשהוא פוחד מכל אדם ברחוב (שלא לדבר על אנשים שרוצים ללטף אותו) ומכל כלב – עד כדי כך שהיה מתחבא מתחת לרכבים חונים אם ראה כלב אחר הולך ברחוב, או מאחורי עצים ב"שטח"... ביקור במרפאת הווטרינרית הבהיר לנו שבונג' ממש מפחד, כמעט מהכל – שכן אני יצאתי מדמם מהביקור בשל הניסיון שלי להחזיק אותו לבדיקה פשוטה. בונג' פשוט השתולל מרוב פחד... קיבלנו המלצה לנסות אילוף. אישית – לא אהבתי את הרעיון. כל חיי גדלתי עם כלבים, ומעולם לא הלכנו עם אף אחד מהם לאילוף. אבא שלי נהג לומר "זה כלב, הוא יהיה בסדר". אבל הפעם – זה הכלב הראשון שאני מגדל "בעצמנו", שירה ואני. קיבלנו המלצה על מאלפת – דקלה איילון – ושירה השתכנעה לתת לזה ניסיון. כשאני סקפטי ושירה חוששת שזה לא יעבוד – הגיעה דקלה אלינו הביתה לביקור ראשון. בונג' קיבל אותה בחשש ושמחה מעורבים, ואנחנו חיכינו לשמוע על מה מדובר. הרושם הראשוני היה מטעה – היה נראה שמדובר במאלפת עם קצת ניסיון מקצועי, מעט גישה לכלבים, וסוג של רצון לעזור. אבל טעינו – מהר מאוד התברר שלדקלה כל כך הרבה ניסיון מקצועי, שבונג' הריח ממנה משהו... שאין לי מילה אליו (כמעט סמכותיות), אבל כנראה "אני צריך להקשיב לה" הוא התיאור הטוב ביותר. הקשר בינו לבין דקלה היה מיידי (עד תום הפגישה הראשונה הוא כבר לא רצה שהיא תלך, ובכה מול המדרגות בכניסה לדירה כשהלכה), ומהר מאוד הבנו גם אנחנו שאולי היא באמת יכולה לעזור לנו. מבחינה מקצועית – השיעורים היו הדרגתיים, עם "שיעורי בית" שנשמעו פשוטים אבל היו מאתגרים, ועם זאת יעילים. באמת שניתן היה להצביע על שיפור במהלך התהליך – בתחילה איטי ומהוסס, ולאחר מכן קבוע, ואף כזה שנראה והיה שגם בונג' בעצמו מרוצה ממנו, ומנסה להצליח כדי להרשים את המורה ואת ההורים... כל שיעור הפך גם בשבילנו וגם בשביל בונג' לעוגן קבוע בשבוע בו מתנתקים מהכל, ורק מתרכזים ביצור הפרוותי והמעולה שלנו. מבחינה אישית – דקלה שינתה את כל מה שאני חשבתי על מאלפים – אלו שאני זוכר מפעם, שמלמדים את הכלב (בעיקר באמצעות אלימות) לעשות טריקים מיותרים. דקלה לימדה, הנחתה ווידאה כי אנחנו באמת עובדים, והכל ברוח טובה, קלילה ואיכפתית. דקלה השקיעה מזמנה, ממרצה ובעיקר מנכונותה הכנה והאמיתית לעזור לנו ולבונג'. אנחנו הרגשנו שהאימונים הם חצי לנו וחצי לבונג', כשאנחנו יוצאים מהם עם חומר למחשבה ולעבודה, ובונג' יוצא בעיקר מרוצה מעצמו. והיום? היום כבר עברנו מלמשוך את בונג' אחרינו בטיול, דרך ללמד אותו לא למשוך קדימה ללכת לצידנו. בפארק או בכל מפגש אחר – בונג' הוא הכלב הנודניק שלא רוצה להפסיק לשחק עם הכלב האחר, וגם אם הוא עדיין מרשה רק למקורבים ללטף אותו בראש – כל זר ברחוב הוא מבחינתו מעריץ פוטנציאלי. במילים אחרות – הכלב מלא ביטחון, ממושמע ומחונך (לא ב-100%, אנחנו עדיין עובדים...), ולנו יש את הכלים כדי להמשיך ולחנך אותו לחיות לצידנו ולהבין נכונה את צרכיו ורצונותיו מאיתנו. קיצר, דקלה היא אחלה. בונג' – Make Dogs Great Again!
משפחת הלפרן, שדה יעקב
בקיץ האחרון אספנו את לונה לביתנו , כלבה אסקית מעורבת מלאת מרץ ושמחת חיים. האמת חשבנו שאנחנו יודעים איך לטפל בכלבה אבל מיד הבנו שהיא שולטת בנו ולא אנחנו בה . הבנו מהר מאוד שאנחנו צריכים עזרה וקיבלנו המלצה על דיקלה איילון. קבענו ואחרי יומיים דיקלה הגיעה לביתנו עם הקליק . המילים טאץ , שבי , ארצה , למקום נכנסו לשגרת חיינו ולשגרת החיים של לונה . דיקלה בנועם ובסבלנות לימדה אותנו איך להתנהג עם לונה . במה להאכיל ,כמה להאכיל איך להתנהג עם החתולה שכבר 6 שנים חיה איתנו ופתאום נכנסה לה לבית כלבה שרוצה רק לשחק איתה. בהמשך קיבלנו הדרכה לגבי טיולים בחוץ ומהר מאוד לונה נכנסה לקצב ההליכה המהיר שלי והפסיקה למשוך אותי בלי סוף. כל אימון ושיעור של דיקלה היה בסבלנות ובדרכי נועם . לא רק לונה קיבלה שיעורי בית גם אנחנו ודיקלה ידעה האם הכנו שיעורים או לא . לאימונים לאחר השיעור יש חשיבות גדולה בהתקדמות האילוף . קחו בחשבון יש עבודה !! היום אחרי כמעט חמישה חודשים לונה כבר ממושמעת ,רגועה יותר. ממליצה בחום ובאהבה גדולה לכל משפחה שמכניסה כלב חדש לביתה לקחת את דיקלה שתאמן לא רק את הכלב אלה גם אתכם הבעלים . דיקלה מאלפת ואלופה ביחסי האנוש בין הכלב לבעליו . בלהה הלפרן
גיא, רמת ישי
חודש לאחר שדינקה, גורת רועה גרמני מעורבת, הצטרפה למשפחה שלנו, כגורה בת 3 חודשים, הזמנתי את דקלה לעזור לנו לאלף כלבה אנרגטית ומאד חכמה. מאד מצא חן בעינינו שדקלה מאלפת רק על ידי חיזוקים חיוביים, ללא ענישה ובלי מאבק עם הכלב. האהבה הגדולה שלה לכלבים וההבנה הנהדרת שלה לאופיים, מזגם והשונות בין הגזעים השונים, ניכרים בכל פעולה שלה. ההדרכה שלה לילדים סבלנית ומקסימה. היא מנעה מאיתנו לעשות טעויות, תיקנה מחשבות שגויות ולימדה אותנו לתקשר בצורה בוגרת ומעודדת עם הכלבה. אחרי שלושה חודשים של עבודה משותפת הכלבה הרבה יותר מאולפת, וזה ניכר הן בטיולים בחוץ והן בתוך הבית. כבר מתגעגעים...
למעלה